Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
18 kwietnia 2012

18.04.2012 - W dniu 16.04.2012r. odbyło sie spotkanie skierowane do osób starających się o pozyskanie środków na podjęcie działalności gospodarczej

Dnia 16 kwietnia 2012r. w wyniku współpracy Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu i Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej w siedzibie Urzędu odbyło się pierwsze z cyklu spotkań skierowanych do osób starających się o pozyskanie środków na podjęcie działalności gospodarczej.

Głównym założeniem organizatorów spotkania było przekazanie jego uczestnikom praktycznej wiedzy, która pozwoliłaby im uniknąć ewentualnych błędów na etapie wnioskowania o środki i skłoniła ich do przeanalizowania założeń ekonomicznych dotyczących prognozowanej działalności gospodarczej. Ponadto spotkanie miało na celu przybliżenie uczestnikom informacji o instytucjach oferujących bezpłatne wsparcie w procesie rozpoczynania działalności gospodarczej czy też o instrumentach wspierania inicjatyw biznesowych zarówno dla osób planujących samozatrudnienie, jak i dla istniejących przedsiębiorstw bez względu na okres ich funkcjonowania.

W spotkaniu uczestniczyło 19 osób bezrobotnych, z których każdy zainteresowany mógł indywidualnie poradzić się konsultantów w zakresie planowanej przez siebie działalności gospodarczej w kontekście zakładanych wyników ekonomicznych przyszłej firmy.

Metryka strony

Data publikacji 18.04.2012
Rejestr zmian
Osoba publikująca: Beata Uhryn
Zespół ds. Analiz, Statystyki i Zamówień Publicznych
Autor : Małgorzata Słomiana
Liczba wejść: 707