Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

21.08.2015 - Zaproszenie Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu do zgłaszania kandydatów na członków komisji konkursowej.

ZAPROSZENIE

do zgłaszania kandydatów na członków komisji konkursowej w otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego z zakresu integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób bezrobotnych, korzystających ze świadczeń opieki społecznej, dla których ustalono III profil pomocy w ramach „Programu Aktywizacja i Integracja w Powiecie Wałbrzyskim w 2015 r.”

Powiatowy Urząd Pracy w Wałbrzychu przystępuje do realizacji „Programu Aktywizacja i Integracja w Powiecie Wałbrzyskim w 2015 r.”, który będzie realizowany na podstawie art. 62a ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U z 2015 r., poz. 149 ze zm.) oraz ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz.U. z 2014 r., poz. 1118 ze zm.).

W związku z powyższym Powiatowy Urząd Pracy w Wałbrzychu zaprasza do zgłaszania kandydatów na członków komisji, której zadaniem będzie formalna i merytoryczna ocena ofert złożonych w przedmiotowym konkursie. Członkowie będą uczestniczyć w pracach komisji konkursowej jako przedstawiciele organizacji pozarządowych lub podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

TEMATYKA PROGRAMU AKTYWIZACJA I INTEGRACJA W POWIECIE WAŁBRZYSKIM W 2015 r.

Celem głównym programu jest poprawa sytuacji na rynku pracy osób bezrobotnych korzystających ze świadczeń pomocy społecznej, dla których Powiatowy Urząd Pracy w Wałbrzychu ustalił III profil pomocy oraz kształtowanie aktywnej postawy w życiu społecznym i zawodowym.

Celami szczegółowymi są:

  • wzrost umiejętności i kompetencji społecznych uczestników projektu;

  • zwiększenie kompetencji życiowych;

  • wzrost umiejętności rozwiązywania problemów interpersonalnych;

  • wzrost umiejętności pokonywania własnych barier i ograniczeń;

  • nabycie/podniesienie kompetencji miękkich w zakresie świadomego kształtowania kariery zawodowej oraz poprawa kondycji psychicznej;

  • nabycie/podniesienie poziomu umiejętności poruszania się po rynku pracy;

  • nabycie umiejętności funkcjonowania w środowisku pracy.

SPOSÓB I TERMIN ZGŁASZANIA KANDYDATÓW

Kandydatów należy zgłaszać w formie pisemnej na formularzu zgłoszenia stanowiącym załącznik Nr 1 do niniejszego zaproszenia. Organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust.3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie mogą zgłosić do komisji konkursowej tylko jednego kandydata. Zgłoszenie kandydata do komisji konkursowej (podpisane przez kandydata oraz przez osobę upoważnioną do składania oświadczenia woli w imieniu organizacji/podmiotu zgłaszającego) należy składać w Kancelarii Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu, ul. Ogrodowa 5b, 58-306 Wałbrzych, w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Zgłoszenie kandydata do komisji konkursowej w ramach Programu Aktywizacja i Integracja w Powiecie Wałbrzyskim w 2015 r., nie otwierać przed 28.08.2015 r. przed godziną 15.30”, lub listownie (ze wskazanym dopiskiem) na ww. adres. Termin składania zgłoszeń kandydatów do komisji konkursowej do Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu upływa dnia 28.08.2015 r o godz. 15.30. Za termin złożenia zgłoszenia uznaje się datę wpływu zgłoszenia do Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu.

KWALIFIKACJA DO KOMISJI KONKURSOWEJ

Celem niniejszego zaproszenia jest wyłonienie dwóch kandydatów na członków komisji konkursowej reprezentujących organizacje pozarządowe i/lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ww. ustawy. Udział w pracach komisji konkursowej jest nieodpłatny i za udział w posiedzeniach komisji jej członkom nie przysługuje zwrot kosztów podróży. Zgłoszenie kandydata nie jest jednoznaczne z uczestnictwem w komisji konkursowej. Wyboru dwóch członków do pracy Komisji Konkursowej dokonuje Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu. Kandydaci spełniający kryteria formalne zostaną umieszczeni w drodze losowania na liście, według kolejności ich wylosowania. Na losowanie zostaną zaproszeni kandydaci oraz przedstawiciele zgłaszanych ich organizacji. Do komisji konkursowej Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu wyznaczy dwie osoby wylosowane w pierwszej kolejności. W przypadku konieczności wyłączenia członka komisji ze względu na konflikt interesów, jej skład zostanie uzupełniony o koleje osoby z listy. W sytuacji zgłoszenia do dwóch kandydatów spełniających wymagania formalne losowanie nie będzie przeprowadzone.

WYŁĄCZENIE Z KOMISJI KONKURSOWEJ

Przed przystąpieniem do oceny formalnej i merytorycznej wniosków konkursowych każdy członek komisji konkursowej składa deklarację dotyczącą powiązania z wnioskodawcami w danym postępowaniu na dofinansowanie projektów. Do członków komisji konkursowej biorących udział w ocenie ofert stosuje się przepisy ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r.- Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. t.j. z 2013 r., poz. 267 z póź. zm.), dotyczące wyłączenia pracownika.

Ze składu komisji konkursowej wyłącza się osoby:

  • które pozostają w stosunku pracy lub umowy cywilnoprawnej z którymkolwiek z wnioskodawców lub są ich członkami w okresie trwania danego postępowania dotacyjnego;

  • których małżonkowie oraz krewni i powinowaci do drugiego stopnia, a także osoby związane z nimi z tytułu przysposobienia, opieki lub kurateli są członkami organów zarządzających, nadzorujących lub kontrolnych któregokolwiek z wnioskodawców;

  • będące reprezentantami organizacji pozarządowych i innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego, które biorą udział w konkursie.

ZADANIA CZŁONKA KOMISJI KONKURSOWEJ

Do zadań członka komisji konkursowej należy w szczególności:

  • czynne uczestnictwo w posiedzeniach i pracach komisji zgodnie z ustalonym harmonogramem;

  • udział w ocenie formalnej i merytorycznej złożonych ofert z uwzględnieniem kryteriów określonych w treści ogłoszonego konkursu;

  • przygotowanie stosownej dokumentacji.

Skład komisji konkursowej zostanie zamieszczony na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej i Biuletynie Informacji Publicznej Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu.

O terminie i godzinie pierwszego posiedzenia komisji konkursowej członek komisji zostanie poinformowany telefonicznie.

Pliki do pobrania

Metryka strony

Data publikacji 21.08.2015
Rejestr zmian
Osoba publikująca: Bożena Zachwyc
Autor : Anna Sudora
Liczba wejść: 592