Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

19.02.2016 - Krajowy Fundusz Szkoleniowy - nabory wniosków

Informujemy, że z dniem 24.02.2016r. od godz. 7.30 rozpocznie się nowy nabór wniosków o przyznanie środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy w ramach priorytetów ustalonych na rok 2016.

Z uwagi na duże zainteresowanie środkami KFS przeznaczonymi na finansowanie działań dotyczących kształcenia ustawicznego oraz chęć wsparcia w w/w zakresie jak największej ilości Pracodawców, podjęto decyzję o wprowadzeniu dodatkowych ograniczeń finansowych, dotyczących maksymalnej wysokości środków, jakie Urząd przyznawać będzie jednemu pracodawcy.

Zasady naborów wniosków

 

Gdzie można pobrać wniosek wraz z załącznikami?

w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wałbrzychu, ul. Ogrodowa 5B,

Wydział Szkoleń (parter, pokój nr 9, 10, 11),

ze strony internetowej (pliki do pobrania)

 

Gdzie należy złożyć wniosek wraz z załącznikami?

w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wałbrzychu,

ul. Ogrodowa 5B, Kancelaria (parter).

 

Kto może złożyć wniosek?

Pracodawca, który zamierza inwestować w podnoszenie swoich własnych kompetencji lub kompetencji osób pracujących w firmie.

 

Uwaga! Pracodawca – zgodnie z definicją zawartą w art. 2 ust. 1 pkt. 25 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t. j. Dz. U. 2015. 149 ze zm.) – to jednostka organizacyjna, choćby nie posiadała osobowości prawnej, a także osoba fizyczna, jeżeli zatrudnia co najmniej jednego pracownika.

Maksymalna wysokość środków KFS, jakie Urząd przyznawać będzie jednemu pracodawcy

W przypadku pracodawców zatrudniających :

Maksymalna wysokość wsparcia ze środków KFS może być udzielona do kwoty:

do 50 pracowników

25.000 zł.

powyżej 50 pracowników

50.000 zł.

Powyższe winno być uwzględnione na etapie planowania działań dotyczących kształcenia ustawicznego oraz sporządzania wniosku.

Zakres działań na które można pozyskać środki KFS:

określenie potrzeb Pracodawcy w zakresie kształcenia ustawicznego w zawiązku z ubieganiem się o finansowanie tego kształcenia ze środków KFS,

kursy i studia podyplomowe realizowane z inicjatywy Pracodawcy lub za jego zgodą,

egzaminy umożliwiające uzyskanie dokumentów potwierdzających nabycie umiejętności, kwalifikacji lub uprawnień zawodowych,

badania lekarskie i psychologiczne wymagane do podjęcia kształcenia lub pracy zawodowej po ukończonym kształceniu,

ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w związku z podjętym kształceniem.

Priorytety wydatkowania środków KFS w 2016r:

wsparcie zawodowe kształcenia ustawicznego, tj. pozostającego w bezpośrednim związku z branżą lub zawodem, mającego na celu uzyskanie lub uaktualnienie kompetencji do celów zawodowych,

wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników, którzy mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej,

wsparcie młodych, nowo zatrudnionych pracowników na podstawię umów, o których mowa w art. 150f ust. 1 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Kiedy wstrzymany zostanie termin naborów wniosków?

Urząd zastrzega sobie prawo wstrzymania naboru wniosków w sytuacji, gdy:

w pełni zagospodarowany zostanie limit środków przeznaczonych na realizację działań w ramach KFS,lub

w oparciu o dokonaną analizę złożonych wniosków Urząd ustali, że w wyniku ogłoszonego naboru liczba złożonych przez Pracodawców wniosków będzie zagrażała terminom, w jakich poszczególne wnioski winny zostać rozpatrzone, lub

w wyniku dokonanej oceny merytorycznej złożonych wniosków pojawią się liczne przypadki związane z koniecznością wezwania wnioskodawców do uzupełnienia i korekty złożonych wniosków i tym samym pojawią się uzasadnione obawy, że Urząd nie będzie mógł, ze względu na bieżące zaangażowanie w czynności wyjaśniające, podjąć procedury oceny kolejnych wniosków.

Działania wyłączone z finansowania:

 

kształcenie ustawiczne realizowane poza granicami kraju

szkolenia BHP wynikające z Kodeksu pracy

Gdzie można uzyskać informacje na temat realizacji wsparcia w zakresie KFS?

W przypadku pytań bądź wątpliwości co do sposobu wypełnienia wniosku informacji udzielają pracownicy Wydziału Szkoleń w siedzibie Urzędu (osobiście - w pok. nr 11 i 9, telefonicznie – pod nr 74/84 07 351 i 74/84 07 380).

Metryka strony

Data publikacji 19.02.2016
Data modyfikacji 29.03.2016 Rejestr zmian
Osoba publikująca: Beata Uhryn
Autor : Anna Sudora
Liczba wejść: 995